
A masszázs az ősidők óta alkalmazott és közkedvelt terápia. Manapság számtalan változata elterjedt a világban, azonban mindegyik az alapjául a személyre szabott manuális kezelés szolgál.
A terápia során olyan masszázstechnikákat (simítás, dörzsölés, lazítás, stb.) alkalmazok, amelyek elősegítik az ízületek regenerációját, ellazítják a merev és letapadt izmokat, és a kezelt területen vérbőséget okozva csillapítják a fájdalmat is.
A masszázs gyakran ajánlott kiegészítő kezelésként gyógytornához, mert a masszázzsal ellazított és bemelegített izmok könnyebben és jobban terhelhetőek a torna során.
Ez a terápia mára a legelterjedtebb masszázsformává vált, valamint számos új eljárás alapja lett.
A módszer az egész test izmainak átmasszírozására irányul. Lazítja az izmokat, csökkenti a hát- és gerincfájdalmakat, fokozza az anyagcsere folyamatokat, így a test salakanyagai gyorsabban távoznak. Helyi vérbőséget okozva fokozódik a vérkeringés, a bőr visszakapja az eredeti fiatalos rugalmasságát, csökkenti a stressz okozta hatásokat.
Amerikai kutatók megfigyelése szerint a gyulladásos jellegű térdízületi megbetegedéstől, arthritis-től szenvedő páciensek számára szintén tartós javulást eredményezhet a tradicionális svédmasszázs. Egyre több orvos javasolja arthritis-es betegei számára, hogy a gyógyszeres terápia mellett járjanak gyógymasszázsra. A masszázs hatására a térd rugalmasabb lesz, hajlékonyabbá válhat, ennek hatására a páciens könnyebben, és többet mozog, ami már önmagában is gyógyulást hozhat.